Proběhlé akce

Pochod krajinou barona Ringhoffera

23. duben 2016 • 09:30 - 17:00

Vyrazte s námi na jarní výlet a projděte si historickou stezku zakladatele Velkopopovického pivovaru, barona Františka Ringhoffera. Stezka je krásnou procházkou malebným krajem s 10 zastaveními, kde na vás budou čekat soutěžní úkoly. Trasu lze projít pěšky, projet na kole nebo koloběžkách.

Během putování se zastavte v Pivovaru Velké Popovice a vydejte se na prohlídkovou trasu, kde poznáte bohatou historii pivovaru a tajemství výroby zdejšího piva. V rámci speciálních prohlídek si zasoutěžíte o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích si vyzkoušíte načepovat poctivé pivo. Ochutnáte také Kozel 11 Nefiltrovaný nebo Kozel Černý Nefiltrovaný, který je k dostání pouze na pivovarské prohlídkové trase. Těšit se můžete i na ukázky hasičských dovedností nebo posezení v Pivovarském parku.

Po návštěvě pivovaru se pak vydejte dále po trase pochodu, navštivte zámky Berchtold a Štiřín a v Kamenici si prohlédněte hrobku rodiny Ringhofferů, která je otevřena vždy pouze při příležitosti tradičního jarního putování. V Kamenici můžete také vyrazit na rozhlednu Ládví, která bude otevřena celý den.

Těšíme se na vás!

 

Program:

Mirošovice, železniční stanice
9:30 start akce, možnost zapůjčení koloběžek

Velké Popovice
10:00 – 15:00
speciální prohlídky pivovaru se soutěžemi o originální pivní ceny, školou čepování a ochutnávkou piva

12:00
křest kůzlat

po celý den
ukázky hasičských dovednosti a požárního útoku, možnost vyzkoušet si zásah vodou na terč
občerstvení a posezení v Pivovarském parku (klobásy na grilu, pivo Velkopopovický Kozel)

Prohlídky zámků Berchtold a Štiřín

Kamenice
12:00-15:30
prohlídky areálu hrobky Ringhofferů s výkladem
návštěva rozhledny Ládví

17:00 konec pochodu